На сьогоднішній день існує безліч знімних протезів. Серед них варто виділити один з найбільш популярних і прогресивних в стоматології методів відновлення зубного ряду. Йтиметься про бюгельних протезах. Бюгельний протез - це різновид знімного протезу: в основі знаходиться литий металевий каркас, на каркас наносять акриловий базис (імітує ясна), і ставлять штучні зуби.

Вартість бюгельних протезів

Бюгельний протез на кламерною фіксації 13 000 грн
Бюгельний протез на замках 14 800 грн

Бюгельні протези: особливості

Стоматологи клініки «Артіс» (в г. Киев) рекомендують встановлювати бюгельні протези при відсутності двох або більше зубів підряд; їх ставлять як на рідні зуби, так і на коронки. Іноді протези необхідно ставити при мінімальному наявності зубів на обох щелепах. Обов'язковою умовою установки протезів є нормальний стан слизової оболонки ротової порожнини. На такого роду причини вказує лікар. Після огляду і консультації стоматолога можна вибрати оптимальний тип протезів. Наприклад, протези з гнучкою і м'якої пластмаси мають більш високі якісні та естетичні характеристики.

Протези такого виду є міцними, довговічними, зручними конструкціями, які володіють високими споживчими якостями.

Види бюгельних протезів

Бюгельні протези класифікують за видом кріплення наступним чином:

 • протез з кламерами - самий бюджетний і поширений вид; його особливість в тому, що фіксація здійснюється за допомогою кламерів - гачків, приварених до каркаса, - які виконують опорну і підтримуючу функції;
 • протез на замках або аттачменах - в них функцію кламерів виконують мікрозамках, які забезпечують більш жорстку фіксацію; вартість дорожче, ніж у першого виду;
 • протез на телескопічних коронках - самий естетичний вигляд, фіксацію здійснюють телескопічні коронки, відлиті спеціально під поруч стоять зуби.

Переваги та недоліки бюгельних протезів

Бюгельні протези є високотехнологічної ортопедичною конструкцією, яка має цілу низку переваг:

 • використовуються якісні замки фірми Бредент (Німеччина);
 • оптимальний розподіл жувального навантаження: на відміну від інших знімних протезів, розподіл навантаження при жуванні на всю щелепу дозволяє бюгельному протезу щадити зуби; при цьому зберігаються нормальні жувальні здатності всіх інших зубів;
 • правильно поставлені протези запобігають розхитування, а також випадання зубів;
 • протези не обов'язково знімати на ніч, завдяки чому спрощується практичне застосування бюгельних протезів в повсякденному житті;
 • виготовляються індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи особливості і стан зубного ряду;
 • профілактика деяких захворювань ясен;
 • легкий догляд за протезної системою;
 • бюгельні протези мають високі естетичні якості: колір зубів протеза такий же, як і колір власних зубів;
 • при правильному догляді термін служби складає 10-15 років;
 • доступні широкому колу пацієнтів, прийнятна вартість.

У таких протезів є деякі недоліки, як наприклад, дискомфорт в носінні, протези періодично необхідно знімати, коштують дорожче в порівнянні з пластмасовими протезами. Крім того, необхідно проводити «технічний огляд» в замках раз в 2-3 року, міняти силіконові втулки, потрібно здійснювати корекцію ясна раз в 3-5 років (так як при жуванні кістку просаживается).

Отримання якісного протеза в великій мірі залежить від досвідченості лікаря-стоматолога. Ретельно виготовлений індивідуальний протез необхідно правильно встановити, тільки тоді пацієнт зможе відчути всі переваги бюгельного протеза. Стоматологи клініки «Артіс» в г. Киев спеціалізуються на знімному протезуванні. Установка бюгельних протезів в «Артіс» - запорука краси і здоров'я Вашої посмішки!

Установка бюгельних протезів в клініці «Артіс»

Фахівці стоматологічної клініки «Артіс» (Київ) допоможуть відновити або ж поліпшити посмішку за допомогою якісних і доступних за вартістю бюгельних протезів. У нашій клініці лікар спільно з пацієнтом підбирає колір і розмір «майбутніх» зубів. Всі роботи виникають в оптимальний термін. Індивідуальний бюгельний протез буде довго служити і зберігати красу і здоров'я Ваших зубів.