Кіста на зубі і гранульома є захворюваннями коренів зуба. Відомо, що історія зубної гранульоми найчастіше починається з хронічного періодонтиту - запального процесу тонкого прошарку ясна між коренем зуба і кісткою щелепи. Якщо його не лікувати, то на запаленому ділянці, навколо верхівки кореня зуба, може початися розростання тканин. Це новоутворення називають гранулемою.

Будемо раді надати Вам допомогу на найвищому рівні, максимально безболісно, ​​застосовуючи для цього сучасні технології та багатий досвід лікарів нашої клініки.

Вартість лікування кісти/гранульоми

Цистектомія з резекцією верхівки кореня від 1500 грн

Гранулема і кіста зуба: симптоми

Симптоми кісти зуба ідентичні з ознаками гранульоми. Складність діагностики гранульоми на ранній стадії її розвитку в тому, що до певного часу наявність новоутворення може бути непомітно і для пацієнта, і для стоматолога. Візуально на запаленому ділянці ясен знаходяться зовні здорові зуби.

Розростання гранульованих тканин в області новоутворення відбувається швидко. У міру його збільшення приходить біль, розпухання ясен. Починає розвиватися нагноєння. Це викликає різкий біль ясен, її почервоніння і припухлість. Між зубом і яснами можуть з'являтися гнійні виділення, а зуб може потемніти.

Відмінність між кістою і гранулемою

Під час виявлення новоутворення тканин на корені зуба, доктор класифікує її.

Гранулема зуба є захворюванням, при якому в результаті запалення на корені зуба з'являється новоутворення, яке проявляється у вигляді невеликої кульки розміром до 5 мм, наповненого гноєм. Найчастіше пацієнт звертається до стоматолога на стадії загострення процесу, коли завершено формування гранульоми. Гранулема є джерелом поширення інфекції, руйнування здорових тканин зуба, прогресуючи, може викликати важкі ускладнення.

Назва «кіста» перекладається з грецької мови як «бульбашка». Зубна кіста - це патологічний процес, при якому на корені зуба утворюється порожнина з щільною стінкою, заповнена гноєм. Небезпека кісти в тому, що запалення може проникнути в корінь зуба по відкритих каналах, а при розриві кісти гній може проникнути в м'які тканини шиї, обличчя і навіть в кров людини.

Гранулема зуба, кіста зуба: лікування

Відомо, що гранульома і кіста на корені зуба самостійно не зникнуть, а лікування кісти зуба народними засобами не допоможе позбутися від проблеми. В інтересах збереження свого здоров'я пацієнта потрібно якомога швидше звернутися до фахівця.

До недавнього часу лікування гранульоми зуба і кісти зводилося до найпростішого способу - видалити пошкоджений зуб і вичистити ясна. У сучасній стоматології переважає тенденція максимального збереження наявних зубів. З'явилися відповідні методи терапевтичного та хірургічного лікування кісти зуба, а також гранульоми. Успішність їх застосування залежать від комплексу чинників, але в першу чергу від досвідченості лікаря.

Якщо лікарем виявляється кіста або гранульома зуба, лікування необхідно провести невідкладно, так як потрібно максимально швидко звільнити кореневі канали від інфекції.

Вилучення кісти зуба і гранульоми можна здійснити терапевтичним способом. Через розсвердлений канал зуба лікар проводить промивання антисептиками, вводить речовини, що руйнують оболонку новоутворення і сприяють відновлення тканини на місці пошкодження.

Необхідність в хірургічному втручанні виникає, коли лікування каналів зуба зазнало невдачі, а повторне лікування терапевтичним способом не ефективно. Хірургічні методи лікування гранульоми і кісти передбачають видалення гнійного мішечка через дренажний отвір в яснах. Після очищення від гною порожнину обробляють антисептиками і вшивають. Коли з технічних (або ін. Причин) один з коренів можна вилікувати успішно, хірург видаляє гнійний мішечок і проблемний корінь многокорневого зуба. Після цього лунку, що утворилася на місці вилученого кореня, заповнює відповідним стоматологічним матеріалом.

Фахівці клініки «Артіс» (м.Київ) допоможуть пацієнтові позбутися від таких проблем, як «кіста кореня зуба», «гранульома зуба», симптоми яких розпізнає тільки досвідчений лікар. За бажанням пацієнта лікарі клініки підберуть для конкретної ситуації оптимальний план комплексного лікування зубів і порожнини рота.

Випадок з практики - Лікування кіст і гранульом

Анамнез

Пацієнт Володимир Сергійович С. 42 роки. звернувся в клініку АРТИС зі скаргами з приводу неприємних відчуттів в області 24 зуба. При огляді було виявлено зміну кольору коронкової частини зуба, при натисканні на ясна в області проекції верхівки кореня пацієнт відчував неприємні больові відчуття. Зі слів пацієнта, зуб хворів при надкусиваніі, іноді виникали мимовільні болю, які посилювалися до вечора.

Діагностика

При радіовізіографіческом дослідженні була виявлено розсмоктування, руйнування кістки в області верхівки кореня розміром до 5 мм. На підставі чого був поставлений діагноз - радикулярная кіста в області піднебінного кореня 24 зуба. Була проведена диференційна діагностика з гранулемою і кістою гайморової пазухи (яка знаходиться на знімку трохи вище). Також в каналі був виявлений інструмент для пломбування каналів, як результат невдалого лікування.

Лікування

Пацієнту було запропоновано два варіанти лікування хірургічне - висічення кісти і консервативне, тривалий. Він зупинився на другому варіанті. В процесі лікування була знята стара пломба, відкритий доступ до кореневих каналів, проведена Розпломбування кореневих каналів з витяганням зламаного інструменту. Надалі канали були оброблені дезинфікуючим розчином з наступною пломбуванням гидроокисью кальцію, для відновлення зруйнованої кістки в області верхівки кореня. Пломбування кальцієм проводилася кілька разів напротязі півроку. Як результат, кістка відновилася, прогноз позитивний. Остаточно зуб був запломбований гутаперчею і поставлена ​​постійна фотополімерна пломба. Було рекомендовано зробити знімок через пів року для контролю стану кістки і сусіднього 23 зуба.