Гінгівіт - це захворювання м'яких тканин ротової порожнини, яке супроводжується рядом ознак: кровоточивість ясен; набряки і почервоніння порожнини рота; запалення ясен і ін.
Підберемо для Вас оптимальний план лікування гінгівіту, розповімо про профілактичні заходи, які допоможуть Вам не стикатися з даним захворюванням в подальшому.
Вартість лікування гінгівіту
Лікування гінгівіту/стоматиту | від 500 грн |
Види гінгівіту
Всі його різновиди можна поділити на генералізований гінгівіт (коли запалена вся ясна або обидві) і локальний, коли запалення є тільки на одній ділянці (часто воно викликано наявністю рухомого тимчасового зуба або карієсу, а також пошкодженням ясен, наприклад кислотами).
Також буває катаральний гінгівіт, гіпертрофічний, набряклий (при цих видах захворювання ясна може сильно розростися), фіброзний (на яснах з'являються новоутворення), атрофічний і ін.
Катаральний гінгівіт без лікування може перетворитися в виразково-некротичний гінгівіт, при якому ясна із'язвлени і мають некротичні ділянки
Симптоми гінгівіту
В залежності від того, який гінгівіт, симптоми можуть відрізнятися. Так, при катаральному гінгівіті ясна червоніє, набрякає і кровоточить, а при гіпертрофічному збільшуються і закривають частину зуба ясенні сосочки. При виразково-некротичному гінгівіті можливе підвищення температури і збільшуються лімфовузли.
Чому гінгівіт потрібно лікувати?
Зазвичай хвороба проходить сама собою тижні за півтори, якщо вона нічим не ускладнена. Але при деяких формах захворювання можна втратити зуби, тому не так безпечний сам гінгівіт, як небезпечно поширення запалення і інфекції на кістку, через це зуби розхитуються що може привести до їх втрати. Крім того гінгівіт може бути початковою стадією пародонтиту, через якого люди втрачають зуби навіть частіше, ніж через карієсу.
Лікувати гінгівіт можна полосканнями травами, опаласківателямі будинку або в кріслі лікаря: чистками, уколами, аплікаціями. Все залежить від стадії і обсягом процесу. Дуже важливо знайти і знищити збудника цієї інфекції і зупинити ускладнення.
Терміни лікування залежать від складності і складають від 3 днів до двох тижнів.