Пародонтоз - захворювання ясен, яке переходить від поступового їх ослаблення до втрати зубів. Лікарі клініки Артіс нададуть Вам стоматологічну допомогу на найвищому рівні і зроблять все можливе для збереження Ваших зубів здоровими.

Cімптоми пародонтозу:

  • Десна бліда, без запалень і кровотеч
  • Зубні відкладення мінімальні
  • Рецесія і осідання ясна, оголення шийок і коренів зубів без запалень і ясенних кишень
  • Зниження ясенних перегородок
  • Клиновидні дефекти на зубах і стирання емалі на шиях, підвищена чутливість.

До лікаря зазвичай звертаються по причині чутливості зубних шийок, а також неприємних відчуттів в яснах.

Причини пародонтозу:

Десна починає руйнуватися через поганий кровообіг в ній: тут немає вен і судин, а є тільки капіляри, і якщо вони перестають постачати тканини ясен і пародонту кров'ю, то в ньому почнеться деструкція. А ось статися це може з різних причин. Так, порушується кровообіг через серцево-судинних захворювань, ВСД, ендокринних захворювань (цукровий діабет), виразки шлунка. Саме тому неможливо вилікувати пародонтоз без лікування захворювання, яке його спровокувало.

Лікування пародонтозу:

Як вилікувати пародонтоз повністю, не можуть точно сказати навіть пародонтологи: насправді, захворювання рідкісне. Але завжди можна зупинити перебіг хвороби, адже якщо пародонтоз лікування не отримав, то він може привести до втрати здорових зубів.

Як вже зазначалося вище, перед тим, як лікувати пародонтоз, потрібно знайти захворювання, яке його спровокувало і лікувати його. Відновити ясна можна за допомогою інтенсивного масажу, дарсонвалізації або операції з підсаджування кістки. Також буде доречна фізіотерапія і реминерализация організму, прийом вітамінів.

Профілактика хвороби проста: видалення зубних каменів, масаж ясен, хороша жувальна навантаження і вживання міді і кальцію.