Пародонтит - захворювання, яке викликає запалення не тільки ясен, а й оточуючих зуби тканин, які виконують функцію фіксації.

На відміну від пародонтозу, це хвороба не дистрофічна, а запальна, але він теж призводить до руйнування пародонта і втрати зубів. Багато лікарів вважають, що генералізований пародонтит стає причиною втрати зубів навіть частіше, ніж карієс.

Cімптоми пародонтиту

У цього захворювання є кілька стадій. На першій ясна стають пухкими і кровоточать, на другий поглиблюються ясенні кишені, на третій руйнується кістка.

При локалізованому пародонтиті запалення є тільки на одній ділянці ясна, при генералізованому запалення поширюється на всі ясна.

  • При першій стадії хворі скаржаться на кровоточивість ясен, запах з рота і ясенні кишені.
  • При другій стадії зуби стають рухливими, їх шийки оголюються, з кишень тече гній.
  • При третій стадії зуби стають занадто рухливі і зміщуються, а запалення зачіпає весь пародонт.

Причини пародонтиту

Причинами пародонтиту можна назвати як ендогенні захворювання, так і недостатню гігієну порожнини рота. Також причиною може стати аномалії розвитку щелепи, недостатня жувальна навантаження, помилки стоматолога (неправильно поставлені коронки, що нависають пломби, неправильна реставрація, брекети ...).

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту можливо медикаментозне і хірургічне. Хірургічне увазі клаптикову операцію або кюретаж. Також можлива гінгівектомія. При медикаментозному потрібно спочатку провести гігієнічну чистку зубів і ясен. Для лікування запальних процесів призначають антибіотики. Також потрібна вітамінотерапія. Завершується лікування шинуванням рухомих зубів або імплантацією втрачених.

Профілактика пародонтиту - своєчасна чистка і видалення каменів, а також хороша гігієна порожнини рота і достатня жувальна навантаження.