Металокерамічні коронки - це кращий вибір для тих, хто не сприймає компромісу між надійністю, довговічністю і привабливістю у виборі способу відновлення зубного ряду. Якщо ви перебуваєте в пошуку того, де поставити металокерамічні коронки в Києві фахівці клініки "Артіс" завжди раді допомогти Вам у вирішенні цієї чи іншої стоматологічної проблеми.

Вартість металокерамічних коронок

Металокерамічна коронка «G.C» від 3000 грн
Металокерамічна коронка CoCr Sintron від 5500 грн

Чим зручні металокерамічні коронки?

Протезування металокерамікою є вигідним тому, що це - суцільнолиті конструкції з міцних сплавів, які пошарово покриваються вручну керамікою потрібного кольору. За рахунок цього досягається монолітність коронки, металокераміка виглядає красиво і повністю відповідає відтінку всіх інших зубів. Протези з металокераміки не розтріскуються, дуже повільно стираються, тому прослужать не менше 10 років, підходять для установки на природні зуби і на імплантати.

Якщо порівнювати металокерамічні коронки з іншими матеріалами для протезування, можна виділити такі переваги: ​​

 • Більш висока міцність і надійність, ніж у коронок з порцеляни, звичайної кераміки або пластику.
 • Естетична привабливість, якої не відрізняються металеві зубні коронки.
 • Аналогічні характеристики, що й у коронок з діоксиду цирконію, але на металокерамічні коронки ціна значно нижча.

Скільки коштує металокерамічна коронка - дивіться нижче в прайсі або уточніть безпосередньо під час прийому і нашого фахівця остаточну вартість повного комплексу послуг.

Що необхідно знати про металокераміці?

Перед тим як остаточно визначитися зі способом і матеріалом для протезування ваших зубів (одного або цілого ряду) наш фахівець обов'язково розповість вам про всі плюси і мінуси кожного варіанту, викладе свою думку, чому віддав перевагу конкретному методу. На основі отриманої інформації ви зможете самостійно приймати рішення щодо того, які коронки для вас краще. Стандартні можливі проблеми з металокерамікою - це:

 • Необхідність депульпірованія зуба і пломбування кореневих каналів, щоб запобігти опік тканин.
 • При тривалій експлуатації коронки з металокераміки, околозубной частину ясен може придбати синюватий відтінок за рахунок окислення металу. Але це відбувається зазвичай при недотриманні правил гігієни ротової порожнини.
 • Необхідність сточування до 2 мм кісткової тканини з кожного боку зуба через великої товщини коронки.

Якщо ж корінь зуба з якихось причин зберегти неможливо, то оптимальним варіантом, але не найдешевшим, може бути установка коронки на імпланти.

Як встановлюються металокерамічні коронки?

Наша головна задача - по можливості запобігти захворювання ротової порожнини або виявити і вилікувати їх на ранній стадії. Тому наш фахівець не відразу приступає до зняття зліпка для виготовлення протеза коронки з металокераміки і його установці, а попередньо проводить підготовчі роботи, які включають:

 • Ретельний огляд усього зубного ряду і тканин.
 • Рентгенівські знімки тих зубів, здоров'я яких викликало сумнів, незважаючи на зовнішній легкотравний вид.
 • Терапевтичні заходи щодо усунення всіх проблем. Перевіряється чи кореневі канали проліковані, чи немає запальних процесів. Вирішується питання про вид конструкція, скільки буде візитів, яка вартість протезування, повний термін виготовлення коронок (від 2 до 10 днів), чи необхідно лікування зубів поруч.

Етапи виготовлення коронок

 • Визначення кольору зубів. Визначається за спеціальною шкалою, при природному і штучному освітленні. Шкала має більше 20 відтінків. Відносно одного зуба замальовується мінімум три кольори (біля ясен, ріжучий край і тіло зуба). Можливо зробити як світліше так і темніше на кілька відтінків. Окремо розглядається рожева естетика, якщо просвічуються темні корені, які перекриваються червоною, під колір ясен керамікою.
 • Моделировка прикусу в артикуляторі. Після зняття зліпків, в лабораторії виготовляються моделі, які фіксують в артикулятор. Артикулятор - пристрій призначений для максимально точного повторення рухів щелеп при жуванні, в спокої, при розмові і т. Д. Проходить максимальне тестування коронки або моста поза порожниною рота.
 • WAX UP. Воскове моделювання зуба, з урахуванням всіх ваших побажань і біологічної сумісності. Моделюємо форму, довжину, ширину, поглиблення, окремо ріжучий край до моменту поки Вас все буде ідеально влаштовувати.
 • Виготовлення тимчасових коронок. За весь час від початку роботи і до завершення, щоб у вас не виникало ніякого дискомфорту (ні естетичного, ні функціонального) ставиться тимчасова коронка.
 • Здача готової роботи. Можливість тимчасової фіксації в межах одного місяця до повного звикання. Корекція прикусу з використанням особливо тонкої копіювального паперу.

Випадок з практики - Установка коронки

Анамнез

Пацієнт Андрій Г. звернувся в клініку АРТИС з проблемою відсутності коронкової частини зуба на верхній щелепі в бічному ділянці, що викликало естетичний і функціональний дискомфорт. При зборі анамнезу було виявлено що раніше в 15 зубі стояла пломба, яка випала, а що залишилися стінки розкришилися. Раніше зуб лікувався неодноразово.

Діагностика

При радіовізіографіческом дослідженні було встановлено що кореневий канал був раніше пломбувати, але пломбувальний маса частково вимилась слиною і розсмокталася. При візуальному огляді було діагностовано ураження залишилися стінок каріозною процесом. Внаслідок в кореневому каналі і за межами кореня в кістки були видні патологічні зміни. Виходячи з цього, був поставлений діагноз хронічний карієс кореня і хронічний періодонтит 15 зуба. Було рекомендовано вилікувати хронічний осередок в кістки, з подальшим відновленням зуба штучною коронкою. Також була проведена диф-діагностика з переломом кореня, патологічних змін виявлено не було.

Лікування

В процесі лікування була проведена механічна та медикаментозна обробка кореневих каналів в 15 зубі. За перший етап кореневої канал був тимчасово запломбований кальцій-містять препаратом з антибіотиком, до повного одужання тканин. Процедура повторювалася 2 рази. Через місяць канал був запломбований гутаперчею - матеріалом, який не розсмоктується, і відновлений фотополімерним реставраційним матеріалом зі скловолоконним штифтом 3М (США) .Перед виготовленням коронки було вироблено визначення кольору зуба за шкалою Віта, з пацієнтом обговорені побажання відтінків і варіанти конструкцій (металокераміка, безметалова кераміка). Коронка виготовлялася в нашій лабораторії, з моделями в артикуляторі, для точності прикусу. Процес виготовлення коронки з моменту зняття відбитків і до фіксації зайняв сім днів. Були дані рекомендації по догляду. Термін служби коронки 10 років і більше при правильній гігієні.

Також пацієнтові були дані рекомендації з приводу наступного 16 зуба, зміненого в кольорі. Був запропонований варіант ендо- відбілювання (відбілювання кореня), якщо процедура не дасть результату - протезування коронкою.