Серед знімних зубних протезів досить велику популярність отримали нейлонові зубні протези, і це неспроста. Їх почали застосовувати в Україні відносно недавно як альтернативу пластиковим пластинчастим протезам. Пацієнти вважають, що вони мають багато переваг.

Вартість нейлонових і акрилових протезів

Еластичний знімний протез з нейлону 9600 грн

Нейлоновий протез: переваги і недоліки

Нейлонові зубні протези (так само відомі як термопластичні, еластичні, поліпропіленові, ацеталової протези) добре зарекомендували себе в клінічних випробуваннях, які проводилися за останні десятиліття в Європі та США. Вони добре підходять для щоденного носіння, і це легко пояснити: за своїми властивостями вироби з нейлону - м'які, еластичні і гнучкі. Завдяки цьому не створюється додаткове навантаження на зуби.Такіе протези доречно використовувати після імплантації в період приживлення імплантів, щоб не створювати естетичного дефекту в зв'язку з відсутністю зубів. Нейлоновий протез прекрасно підходить пацієнтам із захворюваннями пародонту. У нього ще багато інших переваг:

 • Конструкція виходить легка - звикання до неї відбувається досить просто.
 • Завдяки своїй еластичності і міцності протез практично не ламається і не деформується. Їх застосовують там, де акрилові протези не здатні «вигнута» і можуть тріснути.
 • У протеза прекрасні естетичні якості - він фіксується на придесневой частини зубів за допомогою кламерів або гачків, які підходять під колір ясен. У простих же пластмасових протезах кламерами залізні, що є їх естетичним недоліком.
 • Протези не помітні в порожнині рота з боку, так як їх колір в точності повторює колір ясен і зубів, тому всі зуби виглядають природно.
 • У нейлону багата кольорова гамма - відтінок легко підібрати відповідно до кольору слизової ясен.
 • Легкий догляд за протезами.

Однак є у нейлонових протезів і недоліки - в першу чергу в порівнянні з акриловими протезами.

 • їх висока вартість в порівнянні з іншими знімними конструкціями;
 • розвиток атрофії кісткової тканини (на відміну від мостів і імплантів), але це стосується всіх видів знімних протезів;
 • якщо за протезом погано доглядати, на внутрішній його частині почне утворюватися наліт, який призведе до появи неприємного запаху і запалення.

Кому підійдуть нейлонові протези зубів?

Нейлоновий протез лікарі-стоматологи пропонують поставити тим пацієнтам, у яких є алергія на акриловий протез або в процесі носіння останнього виник стоматит. Він прекрасно підійде тим, хто має захворювання пародонту або не хоче проводити обточування сусідніх зубів для установки протеза. Однак про те, який знімний протез найкраще підійде вам, краще проконсультуватися з досвідченим лікарем-протезистом - їх ви знайдете в Солом'янському районі Києва в клініці «Артіс». У нашій клініці використовуються матеріали виробництва Німеччини, США, які доставляються в спеціальних капсулах з гранулами, останні ж розігріваються і під тиском вносяться в форму з майбутнім протезом. Завдяки даним процесам фахівці «Артіс» домагаються найкращої якості нейлонових протезів.

Якщо ви зупинили вибір на нейлоновому протезі і доктор готовий вам його встановити, приготуйтеся пройти наступні етапи протезування:

 • Відвідування лікаря-терапевта. Лікування всіх запалень в порожнині рота, пломбування уражених карієсом зубів і каналів.
 • Зняття зубних каменів і нальоту.
 • Зняття зліпка щелепи і його подальша передача в лабораторію.
 • Виготовлення гіпсової моделі щелепи, а потім - виготовлення воскової копії протеза, яка «приміряється» пацієнтові
 • Виготовлення протеза з нейлону і його «примірка» і підгонка пацієнтові

Стоматологи клініки «Артіс» (в Києві) встановлюють якісні нейлонові протези як при відсутності хоча б одного зуба (у молодих людей), так і при відсутності двох і більше зубів (у літніх).

Як правильно носити нейлонові зубні протези?

Через просідання протеза, можливо, після його установки Вам доведеться ще кілька разів відвідати свого лікаря-протезує. Але це не вина фахівця - це особливість знімною конструкції. Професіонали, що працюють у Індустріального моста, на Солом'янці, зроблять все, щоб максимально полегшити процес звикання до протезу. І ще - навчать вас правильно доглядати за конструкцією.

Догляд за протезами досить простий. Але періодично треба проводити дезінфекцію вироби з нейлону. Також необхідно після їжі полоскати рот, щоб під конструкцією не скупчувалися залишки їжі. Якщо сталася поломка протеза - звертайтеся до наших фахівців, і вони відремонтують його. Завдяки якісним матеріалам і лабораторії по ремонту, ми відновимо Ваш протез до вихідного стану.

Звертайтеся в стоматологічну клініку «Артіс» і ми допоможемо повернути Вашій посмішці красу і здоров'я!