Добре відомо, що кращий і найсучасніший вид протезування - незнімне протезування. В останні роки воно пішло далеко вперед і може похвалитися великими досягненнями. Наприклад, серед незнімних конструкцій великої популярності отримали зубні протези на штифті - вони дозволяють відновити зуб і провести на ньому протезування, якщо верхня частина зуба зруйнувалася більш ніж на 50 відсотків, а зберігся тільки корінь.

Що таке зубні штифти?

Зубний штифт - це міцний стрижень, який встановлюється в кореневий канал зуба. Його основна функція - зміцнити зуб так, щоб він витримав велике навантаження при жуванні. Штифти для зубів вибираються з урахуванням стану стінок зубних каналів і їх глибини. Підібрати його правильно і грамотно провести протезування на штифтах може тільки досвідчений протезист з великим стажем роботи - знайти такого в Солом'янському районі Києва можна в стоматологічній клініці «Артіс».

Плюси зубних штифтів

Які головні переваги протезування на штифтах?

  • це можливість відновити загублений зуб, а найчастіше - уникнути його видалення. Практично втрачений зуб знову почне виконувати свою головну функцію - жувальну. Окремі види штифтів можуть використовуватися для передніх зубів.
  • при установці штифтів можна значно заощадити. Поставити штифт в зуб - це завжди дешевше, ніж вживити в щелепу імплантат. Тому даний вид протезування особливо підійде тим пацієнтам, чиї матеріальні можливості обмежені - а це за теперішніх часів важливий фактор.
  • досить тривалий термін служби штифтів. На них дається гарантія десять років, але на практиці такі «спиці» можуть служити значно довше. Головне, щоб зуб піддавався підвищеного навантаження і не травмувався, а за порожниною рота здійснювався правильний догляд.

Якими бувають штифти

Отже, якими бувають штифти? Все штифти діляться на такі, які ставлять в зуб для міцності і реставрують фотополімером - скловолоконні, і такі, які ставлять під коронку - скловолоконні або металеві.

Сучасна стоматологія запропонує вам величезний вибір різних штифтів, що розрізняються, по-перше, за формою - вони бувають конічні і циліндричні. Але тут багато (а часом - і все) буде залежати від індивідуальних особливостей відновлюваного зуба. Підібрати правильну форму може тільки лікар. По-друге, штифти розрізняються за матеріалом. Найдорожчі штифти - парапульпарние, титанові. Такжевсе більшою популярністю у стоматологів стали користуватися скловолоконні штифти. Але вибір повинен робитися не за ціною, а в залежності від особливостей конкретного організму - є люди, чий організм відторгає будь-які металеві сплави. Астекловолоконние штіфтизаслужілі повагу стоматологів і пацієнтів. І все це завдяки їх високим гіпоалергенним якостям, а також високою естетиці: на відміну від металевих, вони не видно при усмішці і не кидаються в очі. Також вони досить еластичні і не вступають ні в які реакції з пломбувальними матеріалами або коронками.

Як проводиться операція?

Операція по установці штифта проводиться безболісно - для цього достатньо одного сеансу. Ось основні етапи роботи:

  • штифт вставляється в зуб і закріплюється на місці за допомогою цементу;
  • після цього на його верхній частині формується своєрідна «кукса» з пломбувального матеріалу і нова жувальна поверхню зуба;
  • на новий відновлений зуб надівається коронка.

Стоматологи клініка «Артіс» (м.Київ, Шулявка) застосовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта в залежності від стану зубів і побажань самого пацієнта. У нас можливо відреставрувати без коронки зуби зі збереженими двома, або навіть однієї стінкою. Якщо ж є корінь, то встановлюється тільки коронка. Але можна корінь відновити і без коронки, однак з часом з'являться мікротріщини й зуб може згнити зсередини вже через 2-3 роки.

Що стосується штифтів під коронку, їх можна виготовити з металу методом лиття в лабораторії. Складність і тривалість процесу з лишком окупається міцністю конструкції. Для цього штифт моделюють в ротовій порожнині з пластика, а в лабораторії змінюють на метал.

Робота ця, без перебільшення, ювелірна і вимагає високого ступеня майстерності від протезує: її можна довірити тільки справжнім професіоналам. В районі Шулявки зуби на штифтах вже не перший рік роблять в стоматологічній клініці «Артіс».

Однак є ситуації, коли встановити штифт в зубі неможливо. Наприклад, цього не роблять у випадках захворювань пародонту, наявності карієсу або кіст. Також неможливо вдатися до цього виду протезування при системних хворобах крові або хворобах нервової системи. Однак зрозуміти, Ваш це випадок, можна тільки на очній консультації у стоматолога. Відвідати досвідченого протезує ми запрошуємо Вас в клініку «Артіс» (Київ, Солом'янський район).