Коли виникає необхідність відновлення зубів за допомогою установки коронок, у будь-якого пацієнта виникає цілий ряд питань. Всі вони в більшій мірі пов'язані з терміном служби коронки, її вартістю, надійністю і привабливістю, адже хочеться, щоб посмішка виглядала красиво, щоб не довелося через рік знову йти до лікаря і витрачати багато часу на переустановлення.

Вартість цирконієвих коронок

Керамічна коронка на основі оксиду цирконію від 6600 грн
Керамічна коронка повно анатомічна Е-max зі зміною кольору від 7700 грн

Коронки з цирконію - особливості матеріалу

Цирконій - це природний кристалізований мінерал, який відрізняється високою міцністю, стійкістю до температур, володіє електролітичними властивостями. Діоксид цирконію - це новоутворення кристалічної речовини, під впливом кисню утворюється тугоплавкий оксид, який стає невразливим до дії практично всіх кислот і лугів.

Переваги коронок з діоксиду цирконію

Цирконієві коронки - це інноваційне рішення, яке прийшло на зміну більш звичною металокераміці і фарфору. Вони мають унікальні властивості, комплекс яких не характерний для жодного іншого матеріалу, що застосовується в стоматології. Якщо взяти для порівняння інші варіанти коронок, можна виділити такі загальні особливості:

  1. Металокерамічна коронка обійдеться значно дешевше коронки з діоксиду цирконію. Але вони не на стільки привабливі зовні, прослужать менше, та ще й вимагають агресивного втручання в будову зубов- депульпірованія, пломбування каналів, сошліфовиванія здебільшого зубної тканини. Крім того, металокерамічні коронки можна встановлювати дуже щільно до ясен, так як є ризик окислення металу і розвитку алергії або запальних процесів в околозубной тканини.
  2. Фарфорове протезування за ціною не сильно відрізняється від цирконієвого. Естетика їх на вищому рівні, але міцність, особливо пресованих виробів, досить сумнівна. Крім того, при установці порцелянових коронок накладаються особливі обмеження на режим харчування, з причини того, що вони можуть сколюватися.

Усіх цих недоліків коронки на основі діоксиду цирконію не мають, зате відрізняються наступними перевагами:

  1. Прекрасний зовнішній вигляд. При установці цирконієвих коронок існує можливість підібрати ідеальний відтінок під натуральний колір кісткової тканини.
  2. Максимальна прилягання протеза до ясен без ризику розвитку алергії або запалення - коронки з цирконію гіпоалергенні.
  3. Технологія установки цирконієвих коронок найменш травматична.
  4. Найтриваліший термін служби в порівнянні з протезами з інших матеріалів - від 15-20 років.
  5. Висока міцність.
  6. Відсутність будь-яких обмежень щодо вибору продуктів харчування.

Висока ціна коронок з діоксиду цирконію - це єдиний їхній недолік, який є умовним, адже вартість цілком виправдана якістю протезів.

Установка цирконієвих коронок

Наші фахівці завжди відповідально і грамотно підходять до протезування зубного ряду. Тому коронки на основі діоксиду цирконію встановлюються, як і будь-який інший вид протеза, послідовно, в кілька етапів. Загальна тривалість всього процесу займає до 3 годин, але може скорочуватися або подовжуватися, в залежності від стану ротової порожнини, наявності або відсутності проблем із зубною тканиною (запалення, карієс), кількості протезованих зубів.

Діють наші лікарі за таким алгоритмом:

  1. При першому відвідуванні губи пацієнта обробляються пом'якшувальною гелем, а навколо протезованих зуба обертають захисну нитку, щоб запобігти травмуванню тканин. Знімається зліпок для виготовлення коронки. Виконується обточування і підготовка зубів до установки цирконієвих коронок високоточними каліброваними алмазними інструментами. Завдяки застосуванню такого обладнання не відбувається травмування зуба і оточуючих його тканин, а формування основи під коронку виконується ідеально точно.
  2. Друге відвідування - це примірка коронки, яка вже була виготовлена ​​техніками на спеціальному обладнанні. Створення протеза відбувається пошарово, за допомогою тривимірної графіки, спеціальних комп'ютерних програм, щоб отримати максимально точний результат.
  3. Третє відвідування - коронка з діоксиду цирконію фіксується на зуб цементним розчином. Залишки сошліфовивать.

Етапи виготовлення коронок

  • Визначення кольору зубів. Визначається за спеціальною шкалою, при природному і штучному освітленні. Шкала має більше 20 відтінків. Відносно одного зуба замальовується мінімум три кольори (біля ясен, ріжучий край і тіло зуба). Можливо зробити як світліше так і темніше на кілька відтінків.
  • Cнімаются зліпки зубних рядів в порожнині рота пацієнта з використання спеціальних розчинів або паст.
  • Отримані моделі відправляються на сканування лазером, після обробки даних інформація передається на фрезерний верстат, який виточує каркас зі спеціальної заготовки (технологія CAD \ CAM). Використовуючи такі високоточні технології, вдається домогтися високої точності прилягання коронки і попередити розвиток патологічного процесу в пришийковій області, зокрема карієсу.

Показання до установки цирконієвих коронок

Цирконієві коронки мають широкий спектр застосування. Показаннями до їх використання є:

  • дефекти зубного ряду;
  • патологічні процеси в твердих зубних тканинах;
  • установка на імпланти при відсутності зубів.

Обмеження для вибору такого методу протезування накладаються тільки в тому випадку, якщо у пацієнта дрібні зуби невеликої висоти, занадто глибокий прикус або діагностований бруксизм.

Визначити, які ж коронки стануть для вас кращим рішенням, вам допоможуть в клініці "Артіс". Наш фахівець проведено ретельний огляд вашої ротової порожнини, уточнить всі побажання і передбачуваний бюджет, після чого погоджує з вами остаточний варіант протезування.

Випадок з практики - Установка коронки

Анамнез

Пацієнт Андрій Г. звернувся в клініку АРТИС з проблемою відсутності коронкової частини зуба на верхній щелепі в бічному ділянці, що викликало естетичний і функціональний дискомфорт. При зборі анамнезу було виявлено що раніше в 15 зубі стояла пломба, яка випала, а що залишилися стінки розкришилися. Раніше зуб лікувався неодноразово.

Діагностика

При радіовізіографіческом дослідженні було встановлено що кореневий канал був раніше пломбувати, але пломбувальний маса частково вимилась слиною і розсмокталася. При візуальному огляді було діагностовано ураження залишилися стінок каріозною процесом. Внаслідок в кореневому каналі і за межами кореня в кістки були видні патологічні зміни. Виходячи з цього, був поставлений діагноз хронічний карієс кореня і хронічний періодонтит 15 зуба. Було рекомендовано вилікувати хронічний осередок в кістки, з подальшим відновленням зуба штучною коронкою. Також була проведена диф-діагностика з переломом кореня, патологічних змін виявлено не було.

Лікування

В процесі лікування була проведена механічна та медикаментозна обробка кореневих каналів в 15 зубі. За перший етап кореневої канал був тимчасово запломбований кальцій-містять препаратом з антибіотиком, до повного одужання тканин. Процедура повторювалася 2 рази. Через місяць канал був запломбований гутаперчею - матеріалом, який не розсмоктується, і відновлений фотополімерним реставраційним матеріалом зі скловолоконним штифтом 3М (США) .Перед виготовленням коронки було вироблено визначення кольору зуба за шкалою Віта, з пацієнтом обговорені побажання відтінків і варіанти конструкцій (металокераміка, безметалова кераміка). Коронка виготовлялася в нашій лабораторії, з моделями в артикуляторі, для точності прикусу. Процес виготовлення коронки з моменту зняття відбитків і до фіксації зайняв сім днів. Були дані рекомендації по догляду. Термін служби коронки 10 років і більше при правильній гігієні.

Також пацієнтові були дані рекомендації з приводу наступного 16 зуба, зміненого в кольорі. Був запропонований варіант ендо- відбілювання (відбілювання кореня), якщо процедура не дасть результату - протезування коронкою.