Часто незнімне протезування неможливо - тоді стоматологи рекомендують своїм пацієнтам знімні зубні протези. Їх можна самостійно виймати з рота - і це головна відмінність від незнімних конструкцій. Сучасні протези дуже відрізняється від тих, які були доступні нашим бабусям - це легкі конструкції, які мають невеликі розміри і хороші естетичні якості.
Вартість знімних зубних протезів
Іммедіат-протез (метелик) на 1-3 зуба з нейлону | 3500 грн |
Частковий знімний протез, гарнітура Ivoclar, акриловий | 5500 грн |
Повний знімний протез, гарнітура Ivoclar, акриловий | 7700 грн |
У яких випадках ставлять знімні зубні протези
- в роті у пацієнта немає зубів, на яких можна закріпити незнімну конструкцію, а вдаватися до імплантації він не може або не хоче
- здорових зубів мало для того, щоб закріпити на них постійний протез
- зуби сильно хитаються, і закріпити на них мостовидний протез не можна
- у пацієнта серйозні хвороби ясен, наприклад, запущена форма пародонтозу.
В клініці на Шулявці в Солом'янському районі Києва досвідчені стоматологи індивідуально виготовляють і підганяють знімні зубні протези залежно від стану порожнини рота пацієнта. Вони максимально враховують всі показання та протипоказання до проведення різних видів протезування.
Види зубних протезів
Розрізняють декілька видів знімних протезів:
- Знімні протези - протези, як правило, виготовлені з акрилової пластмаси і використовуються при втраті всіх зубів. Зуби які використовуються для таких протезів підбираються по спеціальній колірній шкалі практично ідентичні натуральним. При грамотно зробленому протезуванні пацієнт зможе повноцінно жити з цими протезами протягом 3-5 років. Надалі, в зв'язку з механічними, віковими змінами кістки і слизової оболонки протези підлягають корекції.
- Частково знімні протези - протези які застосовують при отсутсвтие декількох зубів, як правило, жувальних. З низ розрізняють несоклько видів: бюгельні, акрилові, ацеталової, пропіленові, нейлонові і ін. Залежно від типу кріплення протезів до зубів бувають кламмера, пелоти (пластикові накладки), замки. Залежно від матеріалу виготовлення конструкції можуть бути жорсткі, присмоктуються, м'які. Всі вони максимально відновлюють жувальну ефективність і застосовуються строго до конкретної ситуації. Багато залежить від типу слизової оболонки (податливість, товщина), розташування, протяжності дефекту, форми кістки та ін. На прийомі у лікаря ви зможете проконсультуватися, що підходить саме вам.
- Умовно знімні протези - це мікропротези або «метелики», протяжністю один, два зуба. Призначені для тимчасового усунення дефекту зубного ряду. Як правило використовуються в естетичних цілях перед протезування після установки імпланта, протягом 3-8 місяців. При правильному визначенні кольору своїх зубів, визначити «на око» який зуб штучний не представляється можливим.
Терміни виготовлення протезів
Термін виготовлення знімних протезів становить п'ять - десять днів. У перший день знімається відбиток, на наступне відвідування фіксується готовий протез. У складних ситуаціях (при протезуванні з використанням замкових кріплень) необхідно прийти ще один, два рази .Для повного звикання до штучним зубам необхідно час від двох тижнів до місяця. При необхідності лікар призначає спеціальні гелі, пасти, які зменшують блювотний рефлекс або неприємні відчуття від нового протеза
Популярні знімні протези
Розглянемо тепер найпопулярніші види зубних протезів. Сьогодні вони виготовляються так, що при носінні не доставляють сильних незручностей. Протези зубні виготовляються з якісних високоміцних матеріалів.
Найчастіше лікарі пропонують пацієнтам поставити акрилові протези. Це найбільш універсальний спосіб відновлення втрачених зубів. Такі протези бувають часткові і повні. Але найкращим чином вони підійдуть при великих втратах зубів. При виготовленні таких протезів зуботехніка використовує акрилову пластмасу. Вона дозволяє підібрати такий колір штучних ясен, щоб вони максимально зливалися з нормальною слизовою оболонкою ясен. Тоді різниця між штучними і своїми зубами буде непомітна. У акрилових протезів маса достоїнств:
- легкі і міцні
- протез можна поставити в будь-якому віці
- зручні в носінні, малопомітні в роті
- не мають протипоказань при установці
- мають доступну ціну
Найбільш комфортними і легкими для звикання вважаються нейлонові зубні протези. Вони стали широко використовуватися недавно, зате вже стали хорошою альтернативою акриловим протезів. Головні їхні переваги:
- еластичні і м'які, приємні на дотик
- дуже міцні в носінні
- гіпоалергенні
Однак тут важливо вибрати досвідченого протезує: певні особливості будови зубощелепної системи не дозволяють зробити нейлоновий протез. Такі стоматологи в Києві працюють в районі Солом'янки, поруч з Індустріальним мостом - вони допоможуть вибрати найякісніший зубний протез.
Наявні прогалини в щелепи допоможуть заповнити бюгельні зубні протези. Походження цього слова пішло від німецького слова «бюгель» - дуга або дугоподібний. В основі такого протеза лежить каркас з металу - на нього кріпиться форма з пластмаси. Остання добре імітує ясна і зуби. У цих протезів також є багато переваг:
- протези добре утримуються в роті завдяки дугоподібної формі
- вони допомагають правильно розподілити навантаження на щелепу
- не дозволяють деформуватися кісткової тканини
Навіть один або два втрачених зуба потрібно обов'язково заповнювати - інакше їх відсутність призведе до порушення зубного ряду і проблем з пережовування їжі. Тому так важливо прийти на консультацію до стоматолога-протезистові і індивідуально підібрати «правильний» протез. Справжні професіонали своєї справи працюють в стоматологічній клініці «Артіс» - вони використовують найсучасніші види протезування і всегла готові якісно виполінть свою роботу.