Раніше брекети асоціювалися з масивними конструкціями на зубах. Зараз брекети бувають різні і вже навіть багато дорослих, які бажають отримати ідеальну посмішку, встановлюють їх.

Є міф що брекети псують і руйнують зуби. Насправді, самі брекети не впливають на емаль зуба, але під час носіння брекет-системи швидше накопичується зубний наліт, через що виникає карієс.

Для захисту зубів потрібно особливо ретельно дбати про гігієну ротової порожнини:

  • чистити зуби і брекети двічі в день по 8-10 хвилин;
  • чистити зуби після кожного прийому їжі;
  • користуватися ортодонтичною зубною щіткою для чищення передньої поверхні зубів;
  • очищати спеціальним йоржиком поверхні під дугою і навколо брекетів;
  • очищати зубні проміжки за допомогою спеціальної зубної нитки;
  • користуватися ополіскувачами для порожнини рота.

Установка брекетів абсолютно безболісна, але перші дні після установки і зміни дуг зуби будуть боліти. Якщо брекети натирають слизову, їх можна заклеїти спеціальним воском і скористатися гелем з протизапальним ефектом.

Після зняття брекет-системи зуби повертаються до попереднього стану, якщо до кінця не завершити процес лікування. Слід пам'ятати, що носіння брекетів — це тільки частина процесу виправлення прикусу. Після видалення клею з зубів і зняття брекетів лікування не закінчується, пацієнт повинен носити капу і регулярно перевіряти стан ретейнерів. Але повне дотримання всіх рекомендацій лікаря не гарантує, що нові рівні зуби залишаться на своїх місцях протягом усього життя.

Зуби зміщуються під впливом різних факторів, але при правильному догляді і своєчасному зверненні до лікаря, цей процес можна вчасно зупинити!

Бажаємо Всім гарної і здорової посмішки, а ми Вам в цьому допоможемо!