Тимчасово не приймаємо

Пляшковий карієс у дітей може з'являтися з досить раннього віку (приблизно до двох років), починатися може з пористого нальоту на зубах і переростать в серйозні каріозні порожнини.

Ми піклуємося не тільки про зуби наших маленьких пацієнтів, а й створюємо для них сприятливу психологічну обстановку на прийомі, тому Ви можете бути впевненими, що Ваша дитина залишить кабінет стоматолога з посмішкою і в хорошому настрої.

Вартість лікування карієсу у дітей

Герметизація фісур від 600 грн
Лікування середнього карієсу від 660 грн
Лікування глибокого карієсу від 710 грн

Пляшковий карієс: причини виникнення, лікування

Під час появи і зростання перших молочних зубів може розвиватися пляшковий карієс у дітей - це стоматологічне захворювання, яке проявляється в дуже ранньому віці (приблизно до двох років). При пляшковому карієсі уражаються верхні передні молочні зуби: патогенні бактерії, що потрапили в організм ззовні, поступово руйнують ніжну емаль. Спочатку на молочних зубах утворюється наліт, емаль стає пористої, на ній з'являються коричневі плями, а потім - каріозні порожнини. Поразка верхніх різців найбільш активно відбувається через навантаження під час процесу смоктання малюком грудей, соски, пляшечки. Саме тому даний тип карієсу називають «пляшковий карієс».

Дуже важливо для батьків контролювати процес розвитку і росту зубів малюка спільно з дитячим лікарем-стоматологом. Як тільки у дитини з'явився зубний наліт або почалося зміна кольору емалі - необхідно відразу звернутися до фахівця.

Дитячі стоматологи клініки «Артіс» в Солом'янському районі (Київ) - висококваліфіковані фахівці, які діагностують пляшковий карієс у дитини, порекомендують найбільш оптимальний варіант лікування і профілактики даного захворювання в кожному індивідуальному випадку. Завдяки великому досвіду та сучасній апаратурі, стоматологи клініки «Артіс» є і якісно впораються з проблемою будь-якої складності.

Чому з'являється пляшковий карієс?

Зазвичай у дітей першими прорізуються різці. І саме на цих зубах осідають залишки їжі, накопичується наліт. Це головна причина виникнення такого захворювання, як пляшковий карієс молочних зубів. Існує безліч факторів, що супроводжують появи пляшкового карієсу:

  • неправильне годування - солодке питво через пляшечку в нічний час;
  • зміна складу слини малюка (pH-значення, мінерального складу, в'язкості), в зв'язку з впливом несприятливих чинників навколишнього середовища і здоров'я дитячого організму;
  • ослаблення імунітету на тлі інфекційного, вірусного або хронічного захворювання;
  • відсутність гігієни порожнини рота або неправильне її здійснення;
  • будь-які стоматологічні захворювання у батьків (інфекції, карієс тощо.).

Батькам варто задуматися над питанням здоров'я молочних зубів, якщо хоча б одна з перерахованих вище причин присутній.

Особливості лікування пляшкового карієсу

Особливістю лікування пляшкового карієсу у дітей є те, що він виникає в дуже ранньому віці, коли ростуть молочні зубки з тонкими ніжними тканинами. Важливо пам'ятати, що вкрай небажано виривати пошкоджені зуби: велика ймовірність розвитку неправильного прикусу, збою в розвитку і зростанні зубів малюка.

Якщо Ви виявили, що у Вашого малюка розвивається пляшковий карієс, дуже важливо звернеться за консультацією до кваліфікованого фахівця. Чим швидше захворювання буде діагностовано, тим менше витрат і часу знадобиться на усунення даного захворювання. Досвідчений дитячий стоматолог повинен підібрати індивідуальний метод лікування, нормально переносимо дитиною і прийнятний за вартістю для батьків.

Стоматологи клініки «Артіс» (на Солом'янці) підберуть правильний метод, який допоможе усунути кариозную область і попередить перехід інфекції на сусідні зуби (в тому числі на що формуються постійні). Досвідчені лікарі клініки дадуть рекомендацію, як лікувати пляшковий карієс саме у Вашій конкретній ситуації.

Метол лікування пляшкового карієсу в клініці «Артіс»

В разі якщо пляшковий карієс знаходиться на стадії плями - деминерализованной частини емалі, - доцільно застосовувати метод ремінералізації емалі. Для цього лікар використовує спеціальні розчини, які допомагають зубної емалі відновиться самостійно.

На початковій стадії розвитку карієсу раніше лікарі часто вдавалися до такого методу, як сріблення. Але сьогодні щоб вилікувати пляшковий карієс, сріблення майже не використовують. Все більшою популярністю користується Tooth Mousse - спеціальний крем, який зміцнює і відновлює тканини зубів. Дія мусу полягає в поліпшенні складу слини і освіті біоплівки в ротовій порожнині. За рахунок цього відновлюється зубна емаль, зменшує чутливість зубів, усуваються темні і світлі плями на емалі, здійснюється профілактика карієсу. Після застосування крему зуби стають чистими і гладкими.

Батькам варто пам'ятати про попередження розвитку карієсу. З метою профілактики необхідно чистити прорізалися зубки дитини за допомогою зубних щіток, які одягаються на палець, і застосують зубну пасту від 0 років. Процедуру потрібно проводити вранці і ввечері.

Якщо у Вашої дитини з'явився пляшковий карієс, лікування в Києві забезпечать кращі фахівці клініки «Артіс» (на Солом'янці). Ми приділяємо максимум уваги кожному маленькому пацієнту, проводимо лікування безболісно і якісно. Тому клініка має на своєму рахунку тільки позитивні відгуки - пляшковий карієс перемогти легко в клініці «Артіс».