Білосніжна усмішка - це не тільки красиво, це елемент іміджу, який завжди в моді і спонукає до спілкування з Вами перш, ніж Ви починаєте говорити/вступати в діалог.
Підберемо для Вас оптимальний варіант відбілювання зубів, врахуємо важливі нюанси, які зможе визначити тільки стоматолог, а також проведемо процедуру на високому рівні.
Відбілювання зубів, протипоказання
Перш ніж відбілити зуби слід врахувати, що процедура не рекомендується:
- пацієнтам до 18 років;
- при захворюваннях слизової оболонки і ясен (кровоточивість, запалення);
- при наявності карієсу, тріщин на емалі, оголенні коренів;
- при алергії на стоматологічні речовини;
- під час вагітності, годуванні груддю;
- при онкологічних захворюваннях.
Відбілювання зубів в клініці
Відбілювання зубів у стоматолога в умовах клініки проводиться за допомогою лазера, світлодіодних або ультрафіолетових ламп (типу ZOOM, Beyond і ін.), Фотовідбілювання зубів, відгуки про який останнім часом носять тільки позитивних характер, незважаючи на безліч міфів про метод. Установка типу Beyond - це система відбілювання, світло галенової лампи в якій проходить через систему фільтрації, тому шкідливі випромінювання не впливають на організм пацієнта. Відбілювання зубів Beyond - один з популярних методів в стоматологічній практиці.
Важливо! Всі види відбілювання зубів виконуються до пломбування або протезування зубів. Тому що при виборі кольору пломби або коронки лікар-стоматолог враховує природний колір зубів пацієнта. Рекомендується періодично повторювати процедуру відбілювання щоб уникнути появи різкого контрасту - щоб пломба/коронка за кольором відповідали вибіленим зубах.
- Підготовчий етап . Щоб провести безпечне відбілювання зубів лікар проводить огляд ротової порожнини, оцінює стан здоров'я зубів, ясен, слизової рота, уточнює, чи властиві протипоказання. При необхідності стоматолог усуває дефекти, проводить зняття нальоту, чистку від зубного каменю (детальніше про чищення зубів). Такі процедури дуже важливі, так як наявність карієсу, нальоту, каменів призводить до нерівномірного освітлення всіх поверхонь зубів. Нанесення гелю. Якщо у пацієнта підвищена чутливість зубів, то перед процедурою відбілювання і після неї наноситься спеціальний відновлюючий гель.
- Процес відбілювання . На ясна, губи пацієнта наноситься спеціальний захисний засіб, очі захищають спеціальними окулярами. На поверхню емалі зубів наноситься гель, який активується за допомогою ультрафіолетового/фото-випромінювання/лазера. Проникаючи в шари зуба, гель поступово відбілює емаль під лампою. Процедура відбілювання займає 1-4 сеансу в залежності від початкового кольору зубів і на скільки відтінків їх треба відбілити.
- Підтримка результату відбілювання : ретельне дотримання гігієни порожнини рота, чистка зубів 2 рази в день, використання зубної нитки, періодичний огляд у стоматолога.
Важливо! Протягом 24 годин після проведення відбілювання пацієнти не повинні приймати їжу і напої, які містять фарбують речовини. Необхідно обмежити використання сигарет.
Переваги та недоліки відбілювання зубів
Переваги:
- безпеку і нешкідливість для здоров'я пацієнта;
- безболісність (на відміну від механічного відбілювання зубів);
- мінімальні тимчасові витрати (тривалість відбілювання - близько 1-2 годин) і кількість візитів до лікаря;
- відсутність побічних ефектів;
- можливість змінити колір на будь-яку кількість відтінків.
Недоліки:
- відбілюванню піддаються тільки верхні шари емалі (поверхневе відбілювання);
- результат зберігається всього на 3-6 місяців;
- дорогий метод.
Чудовою альтернативою відбілювання в хресті стоматологи є глибоке, але більш тривалий відбілювання в домашніх умовах із застосуванням кап.
Фторування зубів
Фторування стоматологи використовують до/після самої процедури відбілювання з метою ремінералізації і відновлення зубної емалі. Фторування особливо корисно при:
- підвищеної чутливості зубів;
- истончении емалі зубів;
- дефіциті фтору в зв'язку з неправильним харчуванням;
- схильності зубів до карієсу;
- перед установкою і після зняття брекет-систем та ін.