Випадок з практики - Протезування зубів

Анамнез

Пацієнт Юрій А., 53 роки, звернувся в клініку зі скаргами з приводу тертя та зміни кольору передніх зубів на нижній щелепі. В процесі збору анамнезу було виявлено мало якісну гігієну порожнини рота.

Діагностика

Після рентгенологічного дослідження з'ясувалося, що 41 і 31 зуби живі, а 32,33,42,43 вимагають повторного лікування кореневих каналів, так як до цього лікувалися 8 років тому.

Лікування

Була проведена комплексна профілактична гігієна зубів, після чого жовтизна зубів практично пішла, але проблема з стираемостью залишилася. Тому вирішили провести підготовку (переліковування під мікроскопом кореневих каналів в 32, 33, 42, 43 зубах і постановку Керамических Вінірів, для початку на нижніх передніх шести зубах.

Випадок з практики - Лікування кіст і гранульом

Анамнез

Пацієнт Володимир Сергійович С. 42 роки. звернувся в клініку АРТИС зі скаргами з приводу неприємних відчуттів в області 24 зуба. При огляді було виявлено зміну кольору коронкової частини зуба, при натисканні на ясна в області проекції верхівки кореня пацієнт відчував неприємні больові відчуття. Зі слів пацієнта, зуб хворів при надкусиваніі, іноді виникали мимовільні болю, які посилювалися до вечора.

Діагностика

При радіовізіографіческом дослідженні була виявлено розсмоктування, руйнування кістки в області верхівки кореня розміром до 5 мм. На підставі чого був поставлений діагноз - радикулярная кіста в області піднебінного кореня 24 зуба. Була проведена диференційна діагностика з гранулемою і кістою гайморової пазухи (яка знаходиться на знімку трохи вище). Також в каналі був виявлений інструмент для пломбування каналів, як результат невдалого лікування.

Лікування

Пацієнту було запропоновано два варіанти лікування хірургічне - висічення кісти і консервативне, тривалий. Він зупинився на другому варіанті. В процесі лікування була знята стара пломба, відкритий доступ до кореневих каналів, проведена Розпломбування кореневих каналів з витяганням зламаного інструменту. Надалі канали були оброблені дезинфікуючим розчином з наступною пломбуванням гидроокисью кальцію, для відновлення зруйнованої кістки в області верхівки кореня. Пломбування кальцієм проводилася кілька разів напротязі півроку. Як результат, кістка відновилася, прогноз позитивний. Остаточно зуб був запломбований гутаперчею і поставлена ​​постійна фотополімерна пломба. Було рекомендовано зробити знімок через пів року для контролю стану кістки і сусіднього 23 зуба.

Випадок з практики - Хірургічна стоматологія

Анамнез

В клініку звернувся Олександр Н. 48 років з естетичної та функціональної проблемою. Раніше пацієнт носив на верхній щелепі знімний протез, на нижній щелепі стояли імпланти і металокерамічні коронки. Процес лікування проходив від випадку до випадку. Результатом пацієнт був незадоволений. Оцінити смак їжі заважав знімний протез на верхній щелепі. І на нижній щелепі їжа забивалася між зубів. Навколо залишилися на верхній щелепі зубів ясна кровоточила і боліла.

Діагностика

Після аналізу комп'ютерної томограми було прийнято рішення про видалення зубів на верхній щелепі, так як вони в кістки фіксувалися на третину, були рухливі і в пародонтальной зоні навколо кожного зуба було запалення, що збільшувало ризик до подальшої імплантації. Після видалення зубів в області гайморових пазух була проведена операція синус-ліфтинг відкритим способом (підняття дна гайморової пазухи) з підсадки кісткового матеріалу від швейцарського виробника. На нижній щелепі було заплановано з'єднати однією конструкцією все імпланти зліва, для кращої стабілізації. Коронки на імплантатах замінили на нові.

Лікування

Перед видаленням була проведена алергічна проба на анестетики, зібраний анамнез - чи немає цукрового діабету та ін. Хронічних захворювань. Під місцевою анестезією на верхній щелепі було проведено видалення всіх зубів. В цей же відвідування була проведена операція по синус-ліфтингу в медикаментозному сні. Через шість місяців були встановлені дентальні імплантати, з подальшим протезуванням через п'ять місяців. Весь цей час пацієнт користувався тимчасовими протезами на верхній і нижній щелепі. Прогноз позитивний, жувальна функція і естетика відновлена.

Випадок з практики - Естетична стоматологія

Анамнез

Пацієнтка Валентина Л.38 років звернулася в клініку зі скаргами з приводу зміни кольору передніх зубів на верхній щелепі. В процесі збору анамнезу було виявлено, що 11 і 21 зуб потемніли після видалення нервів 5 років тому. 12 і 22 зуби були живими.

Діагностика

Після рентгенологічного дослідження запальних вогнищ навколо лежачих тканин зубів виявлено не було. Внутріканального відбілювання (ендо- відбілювання) бажаного ефекту не принесло. Було прийнято рішення запротезіровать чотири передніх зуба винирами. З висвітленням зубів на два тони.

Лікування

Під місцевим знеболенням були зняті відбитки і через два тижні на передніх зубах були зафіксовані вініри. Всі роботи проводилися в артикуляторі, для точної лінії змикання передніх зубів. Пацієнтці були дані рекомендації по догляду.

Випадок з практики - Імплантація зубів

Анамнез

Пацієнтка Олена К. 35 років звернулася в клініку Артіс з естетичної проблемою і проблемою великий стирання всіх зубів. Що позначалося на порушення пережовування їжі. В процесі розмови було виявлено що процес стіраємості проходив непомітно протягом 10 років. І проблема виникла лише тоді, коли реакція на холодну стала дуже болючою, а жувати стало дуже дискомфортно.

Діагностика

При детальному огляді було виявлено значне стирання тканин зуба. Верхніх - до однієї третини, нижніх - понад дві третини зуба. При плануванні лікування було враховано стан твердих тканин, в деяких зубах була стерта тільки емаль, в інших - емаль і дентин аж до самої пульповой камери (нерва). При відновленні висоти зуба планувалося тільки протезування коронками, реставрація фотополімером була неможлива, тому що зуби були зруйновані в більшості випадків більш ніж на 50 відсотків. Видалення нервів піддалися тільки самі зруйновані зуби. Решта були покриті безметалове коронками без видалення нерва.

Лікування

Перед початком протезування пацієнтка носила місяць роз'єднують капи, для відновлення висоти прикусу. Далі деякі зуби були депульповані, укріплені скловолоконними штифтами і з двох щелеп зняті відбитки. У артикуляторе були змодельовані воскові копії зубів і показані пацієнтці. При повній згоді з кольором і розміром зубів, роботу продовжили в лабораторії. Коронки були зроблені з безметалловой кераміки німецького виробництва і зафіксовані на тимчасовий цемент. При повному схвалення кольору і звикання до них, через10 днів зафіксували на постійний цемент. Для повного виготовлення коронок потрібно півтора місяця. Термін служби коронок від десяти до двадцяти років, в залежності від ступеня стертості.

Випадок з практики - Терапевтична стоматологія

Анамнез

Пацієнтка Валентина Петрівна К. 57 років звернулася в клініку АРТИС зі скаргами на потемніння і дискомфорт при жуванні в області 14 і 15 зуба. В процесі збору анамнезу було виявлено зміну кольору зубів, кровоточивість ясен і больові реакції на холодові подразники. При детальному опитуванні було виявлено, що зуби потемніли напротязі півроку, їжа забивалася між зубами незначно. Зараз зуби болять при вживанні води холодної або гарячої, але біль відразу проходить, якщо холодне або гаряче відразу прибрати. До вечора починає хворіти ясна, не суттєво, але викликає дискомфорт.

Діагностика

Грунтуючись на даних рентгенографії і огляду, був поставлений діагноз хронічний глибокий карієс 14 і15 зубів на контактної поверхні, локальний гінгівіт в області 14 і15 зубів. Була проведена диференційна діагностика з періодонтитом і пульпітом цих зубів. Реакція на тепле і холодне відразу проходила і на знімку навколо коренів періодонтальні тканини змінені не були, вражені були тільки емаль і дентин зуба. При перкусії (легкому постукуванні) больовий реакції також не було. Це клінічна картина глибокого карієсу. Хронічний гінгівіт був результатом тривалої травми ясна їжею, яка перебувала в проміжку між зубами тривалий час.

Було рекомендовано прибрати зруйновані темні тканини емалі та дентину до білих і здорових, накласти в області проекції нерва кальцій-якому препарат і зверху накласти фотополімерну пломбу. Для лікування гінгівіту було рекомендовано полоскання травами і ополіскувачі. Також була дана рекомендація по вибору зубних щіток і як користуватися флосом і зубною ниткою.

Лікування

На початку у пацієнтки було з'ясовано, чи робила раніше вона анестезію, і чи немає алергічних реакцій. Було вироблено знеболення препаратом Ультракаїн (Німеччина), накладено кофердам, для ізоляції від слини робочого поля, за допомогою алмазного бору проведено видалення зруйнованих тканин, порожнину оброблена антимікробним препаратом, накладено на дно порожнини кальцій-якому препарат фірми G.C. (Японія). Поставлено постійна пломба Gradia (Японія). Процедура лікування зайняла півтори години. Термін служби пломби до 10 років, при правильній гігієні порожнини рота. Через два місяці був зроблений контрольний рентген-знімок, для контролю запалення навколо лежачих кісткових тканин. Прогноз лікування позитивний, больових симптомів немає, естетично зуби відновлені за кольором, відновлена ​​жувальна ефективність.

Випадок з практики - Установка коронки

Анамнез

Пацієнт Андрій Г. звернувся в клініку АРТИС з проблемою відсутності коронкової частини зуба на верхній щелепі в бічному ділянці, що викликало естетичний і функціональний дискомфорт. При зборі анамнезу було виявлено що раніше в 15 зубі стояла пломба, яка випала, а що залишилися стінки розкришилися. Раніше зуб лікувався неодноразово.

Діагностика

При радіовізіографіческом дослідженні було встановлено що кореневий канал був раніше пломбувати, але пломбувальний маса частково вимилась слиною і розсмокталася. При візуальному огляді було діагностовано ураження залишилися стінок каріозною процесом. Внаслідок в кореневому каналі і за межами кореня в кістки були видні патологічні зміни. Виходячи з цього, був поставлений діагноз хронічний карієс кореня і хронічний періодонтит 15 зуба. Було рекомендовано вилікувати хронічний осередок в кістки, з подальшим відновленням зуба штучною коронкою. Також була проведена диф-діагностика з переломом кореня, патологічних змін виявлено не було.

Лікування

В процесі лікування була проведена механічна та медикаментозна обробка кореневих каналів в 15 зубі. За перший етап кореневої канал був тимчасово запломбований кальцій-містять препаратом з антибіотиком, до повного одужання тканин. Процедура повторювалася 2 рази. Через місяць канал був запломбований гутаперчею - матеріалом, який не розсмоктується, і відновлений фотополімерним реставраційним матеріалом зі скловолоконним штифтом 3М (США) .Перед виготовленням коронки було вироблено визначення кольору зуба за шкалою Віта, з пацієнтом обговорені побажання відтінків і варіанти конструкцій (металокераміка, безметалова кераміка). Коронка виготовлялася в нашій лабораторії, з моделями в артикуляторі, для точності прикусу. Процес виготовлення коронки з моменту зняття відбитків і до фіксації зайняв сім днів. Були дані рекомендації по догляду. Термін служби коронки 10 років і більше при правильній гігієні.

Також пацієнтові були дані рекомендації з приводу наступного 16 зуба, зміненого в кольорі. Був запропонований варіант ендо- відбілювання (відбілювання кореня), якщо процедура не дасть результату - протезування коронкою.